Deň plný emócií a krásnych spomienok!
Zazvonil školský zvonec,
štvrtý rok hlási koniec.
Štyri roky ste zvládli skvelo,
do ďalších kráčajte s odvahou a smelo.
Kto má srdce čisté a úsmev v tvári,
ten veľa dokáže, aj keď je malý.
Zažili sme spolu úspechy i veselé chvíle,
nech vám, moji štvrtáci, ostanú na to len spomienky milé.
Tak, ako hovorí táto básnička, zazvonil školský zvonec a štvrtý rok sa stal minulosťou. Po štyroch spoločných rokoch sme sa 24. júna 2026 rozlúčili s mojimi štvrtákmi. Netušila som však, že ma v tento deň čaká také nádherné a dojímavé prekvapenie.
Rodičia spolu s deťmi pripravili rozlúčkovú párty, ktorú sa im podarilo utajiť do poslednej chvíle. O to väčšie bolo moje prekvapenie a dojatie. Deti mali milý príhovor vo forme básničky, ktorou sa po štyroch spoločných rokoch lúčili so svojou triednou pani učiteľkou.
Nechýbali ani úprimné slová poďakovania. Keďže sa rozlúčka konala počas pracovného dňa, mnohí rodičia boli v zamestnaní. Tých, ktorí sa nemohli zúčastniť, zastúpili rodičia, ktorým to pracovné povinnosti umožnili a prišli aj osobne poďakovať za spoločné štyri roky. Ich milé slová, úprimná vďaka a krásne gestá si nesmierne vážim. Bolo pre mňa veľkou odmenou vedieť, že naša vzájomná spolupráca bola postavená na dôvere, rešpekte a spoločnom cieli - vytvoriť deťom čo najkrajšie školské roky.
Celé prekvapenie ma nesmierne dojalo a po tvári sa mi začali kotúľať slzy. Nebola som však jediná - aj niektoré deti plakali a v tej chvíli sme si všetci uvedomili, ako neuveriteľne rýchlo ubehol čas. Zdá sa to ako včera, keď sme sa prvýkrát stretli a po letných prázdninách zo štvrtákov budú už piataci.
Z celého srdca ďakujem všetkým rodičom i deťom za nádherné prekvapenie. Veľmi si vážim čas, energiu a lásku, ktoré do jeho prípravy vložili. Bol to pre mňa okamih plný radosti, vďačnosti a dojatia, na ktorý budem ešte dlho s úsmevom spomínať. Tento deň zostane navždy zapísaný v mojom srdci ako jedna z najkrajších spomienok na naše spoločné štyri roky.
Milí moji štvrtáci, prajem vám krásne, slnečné a bezstarostné letné prázdniny. Oddýchnite si, načerpajte veľa síl, zažite množstvo krásnych zážitkov a po prázdninách vykročte na 2. stupeň s odvahou, radosťou a úsmevom. Verím, že sa vám bude dariť a že si zo spoločných rokov odnesiete nielen vedomosti, ale aj nezabudnuteľné spomienky.
Mgr. Martina Pichňová

