Profil školy

Nadpis

Základná škola Partizánska 362 Nová Ves nad Žitavou je škola s právnou subjektivitou od 1. mája 2002.

• Poskytuje základné vzdelanie pre deti vo veku od 6 do 15 rokov. Hlavné zameranie školy je na výučbu cudzích jazykov. V školskom vzdelávacom programe pre 1. až 4. ročník primárneho vzdelávania ako voliteľné predmety ponúkame: anglický  jazyk od prvého ročníka, slovenský jazyk a matematiku. Pre 5. – 9. ročník nižšieho sekundárneho vzdelávania sú disponibilnými hodinami druhý cudzí jazyk – NEJ od piateho ročníka, matematika, dejepis, biológia a geografia.
  • Pre individuálne začlenené deti ponúkame formy integrovaného vyučovania, asistenta učiteľa a individuálne doučovanie.
  • Školský klub detí pracuje podľa schváleného školského výchovného programu. Sídli vo vedľajšej budove a aj v budove školy. Navštevuje ho v školskom roku 2023/2024 48 žiakov školy. Svoje služby ponúka v čase  07.00 hod. pred vyučovaním  a  v čase 11.30 hod. – 16.00 hodpo vyučovaní.

• Záujmovej činnosti sa venujú žiaci v popoludňajších hodinách v útvaroch, ktoré vedú učitelia školy a externý pracovník – športové krúžky, tvorivý a tanečný krúžok.

Prostredie

Budova

• Dňa 10. januára 1965 položili základný kameň na výstavbu novej základnej deväťročnej školy. Prvé vyučovanie v novej budove začalo už 7. februára 1966.
  • Hlavná budova má tri poschodia so špeciálnymi učebňami: fyzikálno-chemická, učebňa informatiky, špeciálna trieda, jazyková trieda a 9 kmeňových tried. Takmer v každej triede sú nainštalované interaktívne tabule a vo zvyšných triedach sú umiestnené dataprojektory. Triedy sú postupne vybavené novým nábytkom.
  • Pri škole je veľká telocvičňa, multifunkčné ihrisko a v blízkosti školy je miestne ihrisko.
  • Vo vedľajšej budove je moderne vybavená školská kuchyňa s priestrannou jedálňou.
  • Na školskom dvore je nainštalované detské ihrisko s preliezkou, hojdačkami, mini lezeckou stenou, detským domčekom, vybudovaný priestranný altánok a učebňa v prírode s vyvýšenými záhonmi, úžitkovými kríkmi a kríkmi pre vtáčiky.

Štruktúra

• Základná škola má 9 ročníkov rozdelených na stupne primárneho a nižšieho sekundárneho vzdelávania. Celkovo sú to 4 triedy na ročníkoch prvého stupňa a 5 tried na ročníkoch druhého stupňa. V školskom roku 2022/2023 sa učí v škole 120 žiakov.

Učiteľský zbor

• V  ročníkoch primárneho vzdelávania učí 5 učiteliek a v  ročníkoch nižšieho sekundárneho vzdelávania je to 5 triednych učiteľov, 1 netriedny a 1  vyučujúca náboženskej výchovy.
  • Špeciálnu úlohu má v škole výchovná poradkyňa, ktorá poskytuje deťom, prevažne posledného ročníka informácie o možnostiach štúdia na stredných školách a poskytuje poradenstvo integrovaným žiakom. Žiakom so ŠVVP sa venujú aj asistentky učiteľa.
  • V čele školy stojí riaditeľka a zástupkyňa školy.
  • Zvláštne postavenie v kariérnych pozíciách majú  koordinátori prevencie.
  • V školskom klube pracujú 2 vychovávateľky.

Personál

• Nepedagogických zamestnancov školy tvoria ekonómka, školník, 2 upratovačky, externý bezpečnostný technik, vedúca školskej kuchyne a 4 kuchárky.

Zapojenosť do projektov

• Ovocie a zelenina do škôl
  • Školské mlieko   RAJO
  • Ostatné projekty, do ktorých je škola zapojená, sú krátkodobé a informujeme o nich každoročne v záverečnej  správe, ktorá je zverejnená tiež na našej webovej stránke školy.